O fetiţă de trei ani a fost transportată de urgenţă, azi noapte, de la Craiova în Capitală, cu un elicopter SMURD. Copilul are arsuri pe 20 la sută din suprafaţa corpului.
A supraviețuit flăcărilor însă nu se poate întoarce acasă. Este povestea tristă a unei fetițe de 3 ani din Arad nevoită să stea prin spitale pentru că acasă nu are condiții să se recupereze după arsurile pe care le-a suferit. Una dintre mamele internate cu băiețelul ei în același spital a încercat să o ia temporar acasă, dar s-a lovit de procedurile care trebuie respectate în astfel de cazuri.
Spaimă pentru o familie din judeţul Bistriţa. Copilul de numai 5 ani a ajuns la spital cu arsuri după ce a aruncat benzină în focul din sobă. Potrivit medicilor, rănile nu îi pun viaţa în pericol pentru moment.