copii răpiţi
Cetățeanul grec, care și-a răpit acum două zile copiii, a fost audiat, până după miezul nopții, de procurorii parchetului general. La final, anchetatorii au dispusă măsură controlului judiciar. La întrebările procurorilor au mai răspuns minorii și mama lor.
Doi copii răpiți de tatăl lor au fost găsiți lângă Ambasada Greciei din București
Cei doi copii din Prahova răpiți luni de tatăl lor au fost găsiți, iar acum sunt din nou alături de mamă. Sute de polițiști și jandarmi s-au implicat în acest caz. Tatăl, un cetățean grec, nu avea nici măcar dreptul de a-și vizita copiii și nu e la prima încercare de a-i lua de lângă mama lor. Acum are de răspuns unor acuzații grave: lipsire de libertate și încălcarea unei hotărâri judecătorești.
- 1
- 2

