Aproximativ 21 de copii bolnavi de cancer au fost transferaţi din Gaza în Egipt
Aproximativ 21 de copii bolnavi de cancer au fost transferaţi din Gaza în Egipt, transmite joi agenţia DPA. Este prima dată în aproape două luni când pacienţi palestinieni au părăsit acest teritoriu, după cum a declarat un reprezentant al Semilunii Roşii egiptene din Sinaiul de Nord.
27 iunie 2024, 15:40