La numai câţiva ani, copiii de la o grădiniţă din Timişoara învaţă ce înseamnă solidaritatea şi dăruirea. Împreună cu educatoarea lor au grijă de un copil defavorizat din Kenya. Totul, prin intermediul unui program ce permite donarea de fonduri pentru susţinerea educaţiei copiilor din zonele sărace ale Africii.