construcţie casă voluntariat
Visul unei familii sărace din județul Timiș a devenit realitate datorită unor oameni buni care le-au întins o mână de ajutor. În curând, șase copii și părinții lor nu vor mai fi nevoiți să locuiască înghesuiți în două camere, într-o casă insalubră, cu șobolani și pereți crăpaţi, care se pot prăbuși în orice moment. La îndemnul preoților, enoriașii unei parohii din Timișoara au strâns bani și au ridicat din temelie o casă pentru familia nevoiașă.

