Ilie Bolojan și-a depus candidatura la șefia PNL și a anunțat echipa cu care vrea să conducă partidul după Congres

Ilie Bolojan și-a depus oficial candidatura la șefia PNL și a anunțat echipa cu care vrea să conducă partidul după Congresul extraordinar de mâine. Ciprian Ciucu s-a retras din cursa pentru funcția de prim-vicepreședinte, după dosarul deschis de DNA, iar Oana Gheorghiu și Dragoș Pîslaru s-au înscris în PNL și intră în echipa lui Bolojan. Analiștii spun că actualul lider liberal a preluat controlul partidului și pregătește o nouă poziționare politică, delimitată de PSD.

Ultima Oră

Cele mai citite