Curățenie în consiliile de administrație ale companiilor de stat.Demnitarii care pleacă primesc însă plăţi compensatorii

Guvernul a decis să-i dea afară din consiliile de administraţie ale companiilor de stat pe secretarii de stat şi pe directorii din ministere. România riscă să piardă aproape 400 de milioane de euro din PNRR, dacă nu ia această măsură. Totuşi, lucrurile nu vor merge ca unse. Demnitarii care vor pleca primesc plăţi compensatorii.

Ultima Oră

Cele mai citite