Pianistul Alex Penescu, unul dintre supraviețuitorii incendiului de la Colectiv, s-a întors pe scenă

Pianistul Alex Penescu, unul dintre supraviețuitorii incendiului de la Colectiv, și-a văzut visul împlinit. S-a întors pe scenă într-un concert rock, la 6 ani și jumătate de la tragedia în care a fost atât de rănit încât medicii nu-i mai dădeau șanse să cânte vreodată. Alex a cântat la clape, invitat special, în concertul aniversar al trupei "Celelalte Cuvinte" .

Primul concert post-pandemie, în Timişoara

La Timișoara s-a deschis sezonul spectacolelor. După aproape trei luni de interdicție, municipalitatea a organizat primul concert în aer liber. Timp de două ore, aproape cinci sute de spectatori s-au distrat cu măsură și în anumite limite impuse de autorități la concertul trupei rock Cargo.

Ultima Oră

Cele mai citite