concediu la mare
Sărbătoarea de Sfânta Maria i-a prins pe mulți români pe drumuri. Unii dintre ei, care au ales trenurile ca mijloc de deplasare spre litoral, au așteptat ore bune în vagoane, pe traseu, din cauza unor defecțiuni tehnice. Alții au plecat cu mare întârziere spre destinații. Și cei pentru care vacanța s-a încheiat au avut nevoie de răbdare. Pe Autostrada Soarelui, spre Capitală a fost din nou aglomerat. Atenție, sunt imagini care au provocat nervi multora dintre șoferi!
Cozi de mașini pe 7 kilometri între Eforie Nord și Tuzla. Minivacanța de Sfânta Maria, la final
Turiștii care și-au petrecut zilele libere pe litoral sau pe Valea Prahovei au avut de îndurat și de această dată lungul drum spre casă. La coadă, nervii au înlocuit rapid liniștea câștigată în ultimele zile. Pe unele drumuri, cozile s-au întins și pe 7-8 kilometri.

