Sindicatul angajaților din Guvern anunță că șefilor de structuri li s-a cerut să facă liste cu numărul angajaților care pot fi concediați din fiecare departament. Aproape 30% din totalul funcționarilor din aparatul de lucru al Executivului ar urma să își piardă locul de muncă. Premierul Ilie Bolojan vrea în acest fel să dea un semnal pentru întreaga administrație.
16 July 2025, 12:50 (actualizat 16 July 2025, 19:33)