A trecut un an de când întreaga lume a văzut masacrele comise de ruşi în localitatea ucraineană Bucea, de lângă Kiev. Acolo, zeci de civili ucraineni au fost executaţi și aruncați în gropi comune de trupele Kremlinului. Un masacru care a devenit simbol al crimelor comise de Rusia în timpul invaziei Ucrainei. La Bucea a revenit vineri președintele Ucrainei, împreună cu Maia Sandu, președintele Republicii Moldova, pentru a marca împlinirea unui an de la alungarea ruşilor din localitate.