Un turn uriaș de la Azomureș, cel mai mare combinat chimic din țară, a fost demolat cu 60 de kilograme de dinamită
Demolare spectaculoasă la Azomureș, cel mai mare combinat chimic din țară. Unul dintre cele trei turnuri ale combinatului a fost pus la pământ, prin implozie. S-au folosit 60 de kg de dinamită. În locul turnului va fi construit un parc fotovoltaic, care va trece combinatul la producția "verde". Zona este intens circulată, deși se află la periferia orașului, iar accesul în jurul combinatului a fost restricționat.
29 September 2023, 08:36