Un elev de 17 ani a fost găsit în comă alcoolică, în toaleta unei școli profesionale din Sectorul 6 al Capitalei

Un elev de 17 ani a fost găsit inconştient în toaleta unei școli profesionale din Sectorul 6 al Capitalei: era în comă alcoolică. Tânărul a fost stabilizat la Spitalul Grigore Alexandrescu, iar acum se află în afara pericolului. Medicii de la spitalul de copii atrag atenția că, în fiecare săptămână, au unul-două cazuri de adolescenți care consumă alcool, în special la petreceri.

Vaslui: Trei fraţi de 3, 4 şi 8 ani au ajuns în comă alcoolică la spital, după ce au mâncat fructe din vișinată

Trei fraţi, de 8, 4 şi respectiv 3 ani, din județul Vaslui au ajuns la spital în comă alcoolică. Copiii, două fetițe și un băiețel, mâncaseră fructe îmbibate în alcool din vișinata familiei. Una dintre fetiţe s-a prăbuşit pe stradă, iar fraţii ei au fost găsiţi, căzuţi, în casă. Medicii de la ambulanţă au fost şocaţi de starea copiilor.

Ultima Oră

Cele mai citite