Canicula a revenit. În Capitală și în mai multe județe, temperatura a depășit 40 de grade Celsius
Canicula a revenit în forţă. Jumătate din ţară simte din nou fierbinţeala temperaturilor caniculare. Un cod portocaliu și unul galben sunt în vigoare până joi seara, însă meteorologii ne avertizează că toată săptămâna aceasta va fi ca într-un cuptor. Mai ales în sudul și vestul țării, oamenii fac tot mai greu față căldurii.
13 August 2024, 18:41 (actualizat 13 August 2024, 20:47)