Miniștrii de Finanțe din Marea Britanie, SUA, Canada și Franța au părăsit reuniunea G20 de miercuri în timp ce reprezentanții ruși au vorbit, a declarat cancelarul britanic al fiscului Rishi Sunak, demonstrând astfel disensiunile tot mai adânci cu privire la prezența continuă a Rusiei în organism.