centre mobile
Preşedintele Klaus Iohannis a transmis din nou, miercuri, că vaccinarea este singura cale de ieșire din pandemie. Măsurile care au fost impuse, așa-numite restricții, nu înlătură pandemia, a subliniat președintele. El a adăugat că este nevoie de reformă în domeniul Sănătăţii şi trebuie intervenit pentru a face spitalele mai performante şi mai sigure, iar schimbarea ministrului Sănătății o consideră ”corectă”. Declarațiile au fost făcute de șeful statului în timpul vizitei la un centru mobil de vaccinare din comuna Afumaţi, judeţul Ilfov.
Începe vaccinarea anti-COVID prin centrele mobile
Vaccinarea anti-COVID prin centrele mobile începe miercuri, conform unui anunţ făcut de preşedintele Comitetului naţional de coordonare a activităţilor privind imunizarea împotriva SARS-CoV-2, Valeriu Gheorghiţă.

