Au fost momente de panică la o benzinărie din zona centrală a Galațiului. Una dintre pompe a explodat, iar o mașină a fost avariată. Din fericire, nimeni nu a fost rănit. Totul s-ar fi petrecut din cauza unui client care a luat combustibil într-o sticlă.