Virgil Ianțu a discutat cu liceenii de la Colegiul Național Gheorghe Lazăr despre „Câștigă România"

Virgil Ianțu a ținut ora „Câștigă România" la Colegiul Național Gheorghe Lazăr. Realizatorul continuă seria întâlnirilor cu tinerii pasionaţi de concursurile de cultură generală. La întâlnirea online din această săptămână au participat elevi de clasa a IX-a, dirigintele lor care este profesor de istorie, dar și directorul colegiului bucureștean.

Virgil Ianțu s-a întâlnit cu 200 de studenți ai Academiei de Poliție "Alexandru Ioan Cuza"

Viitori polițiști, posibili concurenți la 'Câștigă România'. Virgil Ianțu s-a întâlnit cu 200 de studenți ai Academiei de Poliție 'Alexandru Ioan Cuza'. Prezentatorul 'Câștigă România' a răspuns întrebărilor incomode și a povestit despre drumul către succes. Pasionați de concursurile de cultură generală, unii se gândesc să participe la următorul sezon al emisiunii.

Primăvara aceasta petrecem în familie. Vedete, spectacol şi show, la TVR 2

Vin în vizită în familie, printre alții, Virgil Ianțu, Oana Mareș și Fuego. Garantăm. Au găsit soluția pentru neutralizarea plictiselii. Rețeta nu este deloc complicată: totul este pe bază de divertisment de calitate, condimentat din belșug cu adrenalină, senzații noi, călătorii cu gust și spectacol cât cuprinde.

Noul sezon al emisiunii “Câștigă România” debutează la TVR 2 din 15 aprilie

“Câștigă România” se pregătește de sezonul al cincilea. Concursul de cultură generală prezentat de Virgil Ianțu și difuzat de TVR 2 are tot mai mulți fani dornici să ajungă în platoul emisiunii și să plece acasă cu premiul cel mare. Competiția se anunță și ea mai antrenantă, mai ales că noul sezon va debuta pe 15 aprilie cu multe surprize.

#TuFaciSarbatorile. Povestea tinerei nevăzătoare care a uimit o țară întreagă. A terminat două facultăți, un master și un doctorat și a câștigat un concurs de cultură generală la TVR2

La "Câștigă România" a fost minunea care a uimit întreaga țară. Iar în campania "Tu faci sărbătorile", povestea ei a avut un număr record de vizionări pe rețelele de socializare. Magdalena Iurescu, prima femeie și cea mai tânără concurentă care a câștigat concursul de cultură generală Câștigă România, are o poveste de viață impresionantă. Nevăzătoare din naștere, Magdalena a terminat două facultăți, un master și un doctorat în gramatica limbii române. Am vrut să aflăm chiar de la ea cum a reușit să iasă învingțtoare din atâtea bătălii cu viața. Ea este eroul nostru. Îi mulțumim pentru inspirație.

Ultima Oră

Cele mai citite