Primul laborator de fabricat ecstasy din Capitală, descoperit de ofiţerii antidrog. Trei persoane au fost arestate

Ofiţerii antidrog din Capitală au descoperit primul atelier de ecstasy din România. Coordonatorii reţelei care vindea substanţele interzise au fost prinşi în flagrant, chiar în laboratorul din Bucureşti unde erau fabricate drogurile. A fost o operaţiune de amploare, pregătită amănunţit timp de mai multe luni. Trei suspecţi, inclusiv un tânăr chimist, au ajuns în arest.

Captură de droguri, în București, după percheziții ale DIICOT. Unul dintre traficanți a aruncat rucsacul plin cu heroină pe geam și a căuzt la picioarele poliţiştilor

Procurorii DIICOT – Structura Centrală au capturat 1,2 kilograme de heroină și aproape 6 kilograme de cannabis, în urma unor percheziții care au avut loc în București.  Când au ajuns polițiștii la percheziție, unul dintre inculpați a aruncat heroina pe geamul apartamentului, într-un rucsac, care a căzut la picioarele polițiștilor.

Ultima Oră

Cele mai citite