Campanie antidrog la Sibiu. Mama unei fete: Copilul meu este dependent de metamfetamină. Sunt la capătul puterilor. Am internat-o, am chemat poliția, am mers la psihiatru. Nu am găsit soluții

Fenomentul consumului de droguri și de substanțe ușoare tinde să ia amploare în sistemul de învățământ din România. Elevi de 12 ani încep să consume substanțe interzise sub diverse forme. Specialiști din mai multe domenii au vorbit la Sibiu despre cifrele îngrijorătoare. Iar mărturiile celor care se confruntă cu aceste probleme sunt cutremurătoare.

Campanie împotriva drogurilor, prin muzică

Vârsta de la care tinerii încep să consume droguri a scăzut în ultimi ani. Adolescenții încearcă astfel de substanțe încă de la 12, 13 ani. O organizație non-guvernamentală vrea să țină tinerii departe de droguri printr-o inițiativa inedită - o serie de concerte.

Ultima Oră

Cele mai citite