Peste 70% dintre copiii din România au fost martori sau victime ale fenomenului de bullying, potrivit unui studiu al Fundație World Vision România. Pornind de la aceste date îngrijorătoare, organizația anunță desfășurarea unei campanii de informare în școlile din sate.