Călătorie cu peripeții pentru pasagerii unui tren care traversa țara de la est la vest. După ce au plecat din Mangalia cu o întârziere de peste 100 de minute, călătorii unei garnituri cu destinaţia Oradea au adunat pe drum şi alte întârzieri din cauza restricțiilor de circulaţie.