A fost demisă directoarea liceului din Bacău unde mai mulți elevi au fost filmați în timp ce erau agresați de colegi de-ai lor

Directoarea Liceului Tehnologic "Dumitru Mangeron" din Bacău a fost demisă în urma unei anchete declanșate de Inspectoratul Școlar. Totul s-a întâmplat după ce mai mulți elevi au fost victimele hărțuirii și violențelor colegilor, iar imaginile au apărut în public. Ultimul caz a fost în urmă cu două săptămâni, când un elev şi-a agresat doi colegi cu cerinţe educaţionale speciale.

Ultima Oră

Cele mai citite