Directoarea Liceului Tehnologic "Dumitru Mangeron" din Bacău a fost demisă în urma unei anchete declanșate de Inspectoratul Școlar. Totul s-a întâmplat după ce mai mulți elevi au fost victimele hărțuirii și violențelor colegilor, iar imaginile au apărut în public. Ultimul caz a fost în urmă cu două săptămâni, când un elev şi-a agresat doi colegi cu cerinţe educaţionale speciale.
Directoarea Liceului Tehnologic "Dumitru Mangeron" din Bacău a fost demisă în urma unei anchete declanșate de Inspectoratul Școlar după ce mai mulți elevi au fost victimele hărțuirii și violențelor, iar imaginile au apărut în public.