Companiile nimănui, în Capitală. Cele 22 de companii municipale au fost înființate ilegal
Primăria Capitalei pare să piardă tot mai mult teren în încercarea de a păstra cele 22 de companii municipale. Edilul şef, Gabriela Firea, le-a cerut sprijin consilierilor să voteze din nou, pentru ca cele 22 de companii să intre în legalitate. Greu de crezut că se va întâmpla aşa, având în vedere că nu mai controlează majoritatea, spun chiar unii consilieri PSD.
15 February 2019, 21:28