Consum record de apă în judeţul Iași, pe fondul secetei
Bogdan Cojocaru, prefectul judeţului Iaşi, a declarat că temperaturile foarte ridicate din ultima perioadă au dus la o creştere a consumului de apă ce a determinat apariţia unor sincope în asigurarea serviciului de alimentare cu apă.
5 iulie 2022, 15:35