A început programul Rabla local. Condițiile de înscriere, discutate la Info Plus cu ministrul mediului, Mircea Fechet: 100.000 de români ar putea beneficia de program

Programul Rabla local, în care autoritățile locale oferă câte 3.000 de lei celor care casează o mașină veche a început. Proprietarii unor astfel de autoturisme pot depune cererile pentru primirea banilor pe care îi pot cheltui cum vor. Există însă și o condiție: timp de trei ani nu au voie să cumpere o mașină cu nivel de poluare sub euro 5. Atenție, însă, trebuie să va grăbiți, pentru că banii sunt alocați după după principiul primul venit, primul servit.

Ultima Oră

Cele mai citite