boala secolului
Sărbătorile au adâncit suferinţa celor depresivi. Şi sunt tot mai mulţi! Românii depresivi şi rudele lor i-au asaltat cu telefoane pe medicii psihiatri şi pe psihologi. Iar după sărbători, când lumea revine la serviciu, creşte numărul celor dărâmaţi psihic. Cei mai mulţi, însă nu cer ajutor, deşi depresia poate chiar să ucidă. La fiecare 40 de secunde, cineva, în lume, îşi ia viaţa.

