Marile șantiere din Capitală redeschise de curând de Municipalitate, împreună cu cele mici care țin de rețelele de utilități și care de cele mai multe ori blochează o bandă de circulație, îngreunează și mai tare traficul deja sufocat al Bucureștiului. Situația ar fi putut fi alta, dacă autoritățile ar fi terminat lucrările la termen și dacă ar fi avut o strategie coerentă, spun specialiștii în mobilitate urbană.