Raportul medico-legal în cazul bebelușului din Suceava, care a murit după botez: Insuficiența respiratorie a avut loc pe fondul unei pneumonii interstițiale. Reacția Patriarhiei
La trei luni după ce o imensă tragedie a marcat pe viaţă o familie din Suceava, care și-a pierdut imediat după botez copilul abia născut, a venit și verdictul medicilor legiști: bebelușul avea pneumonie gravă și a murit din cauza insuficienței cardio-respiratorii. Nu fusese vaccinat și nici luat în evidenţa unui medic de familie. Concluzia legiștilor arată de fapt că preotul care l-a scufundat pe copil în cristelniţă nu a avut nicio vină. Părinții susțin însă contrariul și vor să conteste raportul. Patriarhia Română ia apărarea slujitorului său. Atenție, informații cu impact emoțional!
5 May 2021, 12:53