autostrada Bucuresti
Zi mare pentru șoferii care merg de la București la Ploiești pe Autostrada A3. Astăzi s-a deschis circulația pe tronsonul urban de 6 kilometri și jumătate care intră direct în Capitală. Ultimii 3 kilometri, la care s-a lucrat trei ani, ar fi trebuit să fie gata in noiembrie anul trecut. Dar amânările s-au ținut lanț. Nici măcar de 1 decembrie lucrările nu au fost gata. Până și inaugurarea de azi a avut o întârziere de câteva ore.

