Transilvania se îmbogățește cu noi atracții turistice. În Brașov, vizitatorii pot admira centrul vechi pe un traseu special, cu un autobuz supraetajat, care a început să circulă din acest weekend. Iar în cetatea din Albă Iulia, două vechi clădiri de patrimoniu sunt restaurate și în curând vor fi deschise pentru turiști.