asumare raspundere guvernul orban
Guvernul își va angaja din nou răspunderea în fața parlamentului. De această dată, pentru alegerea primarilor în două tururi de scrutin. Decizia a fost luată în ședința de guvern de astăzi. PSD a anunțat că a hotărât cu UDMR să depună o moțiune de cenzură. Președintele Klaus Iohannis susține demersul guvernului și anunță că va cere personal o sesiune extraordinară pentru angajarea răspunderii Guvernului.

