După ce au rămas blocaţi mai mult de nouă luni pe Staţia Spaţială Internaţională, doi astronauţi americani au revenit marţi seară pe Terra, punând astfel capăt unui foileton spaţial şi politic care a captivat lumea întreagă.
19 March 2025, 10:13 (actualizat 19 March 2025, 21:05)
Doi astronauţi ai NASA au efectuat lucrări de reparaţii pe Staţia Spaţială Internaţională (ISS) în timpul unei ieşiri extravehiculare, a anunţat joi agenţia spaţială americană.
Capsula Starliner a companiei Boeing părăseşte vineri Staţia Spaţială Internaţională (ISS), însă va reveni pe Pământ fără cei doi astronauţi ai misiunii pe care i-a transportat la plecare.
6 September 2024, 13:11 (actualizat 6 September 2024, 23:39)
O navă spațială a livrat alimente, combustibil și alte provizii pentru astronauții care au rămas blocați la Stația Spațială Internațională de aproape trei luni.
17 August 2024, 16:56 (actualizat 17 August 2024, 17:00)