Asistenții sociali au protestat la Ministerul Muncii, nemulțumiți de lipsa majorărilor salariale și cea de personal

Zeci de asistenţi sociali din toată ţara au protestat în faţa Ministerului Muncii. Sunt supăraţi că nu le-au crescut salariile, iar sporurile pe care le primesc sunt plafonate la nivelul anului 2018. O problemă e şi lipsa de personal care îi obligă pe mulţi să aibă în grijă prea multe persoane vulnerabile.

Ultima Oră

Cele mai citite