Ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, a declarat la Sibiu că, dacă mai apare acum un caz de mare ars în România, atunci acel pacient va trebui transferat la un spital din străinătate, pentru că la noi sunt ocupate toate cele 11 paturi destinate acestor pacienţi.