Trupele spaniole vor rămâne pe flancul estic al NATO ''atât timp cât va fi nevoie", spune ministrul Apărării din Spania
Ministrul spaniol al Apărării, Margarita Robles, a declarat joi că trupele spaniole desfăşurate pe flancul estic al NATO vor rămâne acolo "atât timp cât va fi nevoie", pentru "a face faţă climatului dificil generat de ameninţarea actuală", în contextul războiului din Ucraina, transmite agenţia EFE.
11 December 2025, 17:45 (actualizat 11 December 2025, 17:46)