Angajații celor două fabrici de armament din Cugir au oprit vineri lucrul și au protestat în fața instituțiilor. Sunt nemulțumiți de salariile mici și de condițiile nesigure de muncă.
Un incendiu violent a avut loc la prânz la fabrica de armament din Cugir, județul Alba. Una dintre cele două victime a fost transporatată la Spitalul de Arși din București, cu un elicopter SMURD pentru că are arsuri pe aproape 70 la sută din suprafața corpului.