ardere ilegala deseuri
Afaceri cu orice preț! La Strehaia, în județul Mehedinți, comisarii gărzii de mediu au descoperit mai multe firme care făceau bani frumoși otrăvind mediul. Tone de deșeuri reciclate erau valorificate, iar resturile nefolositoare erau arse. Polițiștii au dat mai multe amenzi, iar astfel de controale au tot fost în ultima perioadă. Însă, de cele mai multe ori, afacerile continuă nestingherite.

