Restaurantele ar putea funcționa după coeficientul de infectare cu coronavirus, în același regim ca școlile

Cu restaurantele închise și fără evenimente, industria ospitalității riscă să ajungă în faliment. Sunt estimările reprezentanților din domeniu, care spun că pierderile de până acum sunt uriașe, iar fără sprijin de la guvern nu vor putea supraviețui. Vineri s-au întâlnit cu premierul și cu alți membri ai guvernului, pentru a analiza toate variantele. Printre acestea se numără și posibilitatea ca restaurantele să funcționeze în același regim ca școlile.

Micii antreprenori sunt cei mai afectați de pandemie

Micii antreprenori, care au pariat tot ce aveau pe afacerea lor, sunt cei mai loviți de criza provocată de coronavirus. De la ei vin cei mai mulți oameni aflați în şomaj tehnic. Unii deja și-au închis birourile și nu știu dacă vor mai reuși să își aducă înapoi clienții și să se pună pe picioare. Alții luptă în continuare și caută soluții, chiar dacă provocarea este uriașă.

Guvernul, presat de nemulțumirile oamenilor de afaceri

Creșterea salariului minim pe economie, efectele ordonanței 114, nerambursarea TVA, lipsa forței calificate de muncă, absența programelor în domeniul educației, îmbătrânirea populației. Toate sunt motive de nervozitate în mediul de afaceri. Antreprenorii români și-au spus problemele chiar la festivitatea de premiere a performerilor din domeniu. Soluții sunt, dar rămân la stadiul de bune intenții.

Soluții IT de ultima generație la cea mai mare expoziție de tehnologie

Mii de soluții IT de ultima generație sunt disponibile la cea mai mare expoziție de tehnologie din regiune, care are loc în Capitală. Părintii găsesc acolo aplicații mobile cu ajutorul cărora pot afla ce fac copiii în absența lor iar patronii pot vedea cum funcționează simulatoarele de zbor cu care să-i destreseze pe angajați. Și pentru agricultori sunt prezentate stații care pot anticipa ce boli vor apărea în câmp.

Studiu: Cinci din zece români vor să devină antreprenori, dar doi din zece fac pași în această direcție

Să fii propriul șef, să nu mai mergi la program și să nu mai ai grija zilei de mâine. Sunt avantaje pe care și le doresc tot mai mulți români. Cinci din 10 sunt dispuși să-și facă propria afacere, însă doar doi au curaj să facă acest pas, după cum arată un studiu. Cei care rămân doar cu visul se tem de eșec și de munca multă care vine la pachet cu sacrificii.

Abia majori, deja antreprenori. Studiile arată că din ce în ce mai mulți tineri vor să-și deschidă o afacere

Curajoși și foarte hotărâți, tot mai mulți tineri de până în 25 de ani se gândesc să-și deschidă propria afacere. Nu vor să mai fie la mâna corporațiilor, cu program fix și sarcini trasate, așa că încearcă să-și pună ideile în practică. Și, de cele mai multe ori, chiar au succes. Tendința este confirmată și de studii recente, care arată că tinerii din România sunt printre cei mai dispuși europeni să parieze pe drumul antreprenoriatului.

Ultima Oră

Cele mai citite