Organizaţia Salvaţi Copiii derulează în 60 de grădiniţe din Bucureşti şi din ţară un program de prevenire a bullying-ului, prin care se urmăreşte dezvoltarea de relaţii pozitive între copii, dar şi între copii şi adulţi.
Campanie de prevenire a violenței în școlile din Bihor. Inspectoratul de Poliție împreună cu baschetbaliștii de la CSM Oradea și câțiva artiști magicieni au lansat un videoclip antibullying. Filmul a fost realizat cu participarea elevilor de la Colegiul Naţional "Iosif Vulcan", care au interpretat diferite roluri.