A scăzut numărul bugetarilor în luna iulie. Primele efecte ale înghețării angajărilor la stat
Luna iulie este prima în care a scăzut oficial numărul angajaților din sistemul public. Numărul posturilor ocupate în instituţiile şi autorităţile publice din România era, în iulie 2022, cu peste 1.700 mai puţine comparativ cu luna precedentă, iar aproape 64% dintre acestea erau în administraţia publică centrală, potrivit datelor transmise de Ministerul Finanțelor Publice.
5 September 2022, 11:28