Şefii din fotbal s-au întâlnit astăzi cu premierul pentru a discuta despre reluarea meciurilor de fotbal. Dar tot astăzi a fost confirmat primul caz de Covid-19 din Liga 1. Un magazioner de la clubul Dinamo a fost depistat pozitiv. S-au luat măsuri radicale imediat.