angajări armată
De săptămâna viitoare cei care vor să lucreze în armată vor susţine probele fizice. Zeci de persoane - care acum sunt profesori, şoferi, ingineri sau lucrează în bănci - se antrenează în aceste zile la Domneşti unde o asociaţie a militarilor îi ajută voluntar cu pregătirea fizică.
Armata Română face angajări. Înscrierile, până pe 17 iunie. Cei declarați admiși vor încheia contracte cu Ministerul Apărării pentru o perioadă de 4 ani
Peste 1.000 de posturi au fost scoase la concurs în București și în 33 de județe. Înscrierile au început deja, iar candidații nu lipsesc. Aceștia trebuie să treacă prin mai multe evaluări și un interviu final. Noul val de angajări vine după ce, recent, Ministerul Apărării a declanșat recrutarea de voluntari în armată.
Au fost deblocate mii de posturi în Armată
S-au deblocat 6.400 de posturi în Armată. Ministrul Apărării a anunţat că, în perioada imediat următoare, se va stabili şi repartizarea lor în funcţie de necesităţi.

