Andrii Iermak a anunțat că pleacă pe front. „Sunt un om cinstit și corect. Am fost umilit"
„Merg pe front și sunt pregătit pentru orice represalii. Sunt un om cinstit și corect. Am fost umilit, iar demnitatea mea nu a fost apărată, deși mă aflu la Kiev din 24 februarie 2022”, a transmis Andrii Iermak într-o scrisoare pentru publicația americană New York Post. Informația a fost anunțată și de jurnaliștii ucraineni de la Kyiv Independent.
29 November 2025, 14:38 (actualizat 29 November 2025, 14:40)