Andrii Iermak a anunțat că pleacă pe front. „Sunt un om cinstit și corect. Am fost umilit"

„Merg pe front și sunt pregătit pentru orice represalii. Sunt un om cinstit și corect. Am fost umilit, iar demnitatea mea nu a fost apărată, deși mă aflu la Kiev din 24 februarie 2022”, a transmis Andrii Iermak într-o scrisoare pentru publicația americană New York Post. Informația a fost anunțată și de jurnaliștii ucraineni de la Kyiv Independent.

Ucraina regretă lipsa unei reacţii adecvate din partea lumii civilizate: „Câţi cetăţeni şi copii mai trebuie să moară?”

Şeful administraţiei prezidenţiale ucrainene, Andrii Iermak, şi-a exprimat marţi regretul cu privire la lipsa unei „reacţii adecvate” a „lumii civilizate” la atacurile întreprinse de Rusia, după bombardamentele ruse care s-au soldat cu cel puţin 14 morţi în timpul nopţii la Kiev, informează AFP.

Ultima Oră

Cele mai citite