Anchetă la Spitalul Judeţean de Urgenţă Craiova. Două infirmiere, acuzate că au umilit o pacientă. "Au scăpat-o jos pe ciment. Bunica s-a lovit. Au lăsat-o acolo pe ciment până au apelat la un medic rezident"

Acuzaţii la adresa a două infirmiere de la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Craiova. Familia unei paciente de 84 de ani susţine că femeia a fost umilită de angajate, care au pus-o să meargă singură de la o secţie la alta, deşi îi fusese amputat un picior. Spitalul a anunţat că a demarat o anchetă, însă rudele nu au primit niciun răspuns de mai bine de o săptămână. Între timp, femeia s-a stins din viaţă.

Ultima Oră

Cele mai citite