Acuzaţii la adresa a două infirmiere de la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Craiova. Familia unei paciente de 84 de ani susţine că femeia a fost umilită de angajate, care au pus-o să meargă singură de la o secţie la alta, deşi îi fusese amputat un picior. Spitalul a anunţat că a demarat o anchetă, însă rudele nu au primit niciun răspuns de mai bine de o săptămână. Între timp, femeia s-a stins din viaţă.