Ana-Maria Popescu (ex-Brânză) a câştigat un nou titlu naţional la spadă

Scrimera Ana-Maria Popescu (CSA Steaua), medaliată cu aur la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, cu echipa, a câştigat titlul de campioană naţională individuală la spadă, după ce a învins-o pe colega sa de club Greta Vereş cu scorul de 15-8, miercuri, în finala desfăşurată în Sala de Scrimă ''Ana Pascu'' din Bucureşti.

O rachetă de tenis folosită de Ilie Năstase și spada cu care Ana Maria Brânză a câștigat Mondialele, vândute la o licitație caritabilă

O rachetă de tenis folosită de Ilie Năstase, în anii săi de glorie, s-a vândut aseară, la prima licitație caritabilă din acest an, cu aproape 3 mii de euro. Iar spada cu care Ana Maria Brânză a câștigat Mondialele a fost adjudecată pentru aproximativ două mii de euro. Banii vor fi folosiți în proiectele sociale ale unei rețele private de sănătate.

Ultima Oră

Cele mai citite