EXCLUSIV. Elicopetere americane la Constanţa. 350 de americani şi 13 elicoptere Black Hawk sunt în baza Mihail Kogălniceanu

Elicoptere americane performante staţionate la Constanţa întăresc flancul estic al Alianţei Nord-Atlantice. Piloţii veniţi de peste ocean se antrenează în permanenţă cu militarii români, iar prezenţa lor este menită să descurajeze o potenţială agresiune. Unitatea de aviaţie americană din Baza Mihail Kogălniceanu este parte din misiunea "Atlantic Resolve" şi se schimbă la fiecare nouă luni. Un reportaj exclusiv de Adelin Petrişor şi Romeo Stancu.

Ultima Oră

Cele mai citite