Înalți diplomați americani au demisionat după preluarea puterii de Trump
Președintele SUA, Donald Trump, a acceptat demisia unor înalți diplomați din Departamentul de Stat care serviseră sub administrația lui Barack Obama, înainte chiar ca o nouă echipă să preia conducerea diplomației americane, relatează AFP.
27 January 2017, 08:19