ambulanță vaslui
Un angajat al Spitalului de urgenţă "Elena Beldiman" din Bârlad şi un salariat al Serviciului de Ambulanţă Vaslui au fost arestaţi preventiv pentru 30 de zile. Cei doi sunt acuzaţi de comiterea mai multor infracţiuni de trafic de influenţă şi înşelăciune.
Vaslui: Echipajul de pe ambulanță a adus o pacientă cu căruța până la mașină din cauza drumului impracticabil
Intervenţie dificlă pentru membrii unui echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Vaslui. Au trebuit să meargă pe jos cu echipamentele şi apoi să aducă la ambulanţă o pacientă cu căruţa. Drumul era impracticabil. S-a întâmplat astăzi, în localitatea Tăcuta. Mai multe detalii are de la Iaşi Steliana Orăşanu.

