Ochii săi nu au văzut niciodată lumea, dar lipsa vederii nu-l împiedică să escaladeze cele mai înalte culmi. Este povestea unui alpinist nevăzător din Cluj, care și-a propus să ajungă pe cel mai înalt vârf din America: vârful Aconcagua, la aproape 7.000 de metri înălțime. Pe 30 noiembrie, Alex Benchea va pleca în aventura vieții, alături de echipa sa.
Zang Hong este primul alpinisit cu acest handicap din Asia și al treilea din lume care a reușit această performanță. Sportivul de 46 de ani a vrut să demonstreze tuturor că o minte puternică poate învinge orice handicap.