Alexandru Nazare: Anul 2026 a început cu dreptul, cu un excedent bugetar
Ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, a declarat sâmbătă la Giurgiu că anul 2026 a început cu dreptul, pentru că a fost înregistrat un excedent de 850 de milioane de lei, ceea ce reflectă o creştere a veniturilor, pe fondul de scădere a cheltuielilor de aproape 6 la sută şi a subliniat importanţa proiectelor PNRR.
28 February 2026, 13:54 (actualizat 28 February 2026, 14:40)